Tjen penge til din forening

Nemt med jeres eget Støttelotteri fra KlubVind.
Hos KlubVind foregår det meste online, dvs. modsat gamle støttelotterier, så skal du IKKE ud og stemme dørklokker for at sælge. Vi leverer en side kun til din forening og salget af lodderne foregår nemt igennem vores system. Vores system sikre også en fair lodtrækning og publicering af vindernumrene. Samtidigt laver vi regnskabet for jer…. Se mere under billedet.


Fif til din forening
– Følg linket her – 
Vores blog

Send os jeres nyeste logo og en linie om hvad du gerne vil hjælpe din klub med at støtte. Så laver vi en gratis demo til dig.

Vi anbefaler at du og din klub finder sponsorer til lotteriet, typisk er det bare et par gavekort pr. sponsor. Når der er samlet sponsorpræmier for ca. 8.000 kr. så er lotteriet klar til at køre. Vi sender så sammen en anmeldelse om lotteriet til spillemyndighederne. Vi guider jer hele vejen.

Når alt er klar til at sætte i gang er det tid til at aktivere netværket. Her hjælper vi dig også!  

Hvis der er noget danskerne elsker, så er det at støtte foreningslivet, men rigtigt mange vil også gerne deltage i konkurrencer, hvor man kan støtte din klub. Og spørger man pænt så deler medlemmer og fans gerne jeres støttelotteri på facebook og andre sociale medier.

Med et støttelotteri fra KlubVind kan du også få de lokale sponsorer til at dele når det foregår online, så får sponsorerne også ekstra synlighed. Derfor er et støttelotteri med salg online en stor gevinst for både din klub, jeres medlemmerne og foreningens sponsorere.

"Et støttelotteri fra KlubVind... det er lettere at afholde end vi troede"
Ronnie Terndrup
Todbjerg-Mejlby IF
"Efter succesen af det første lotteri, er vi ved at gøre klar til vores næste lotteri"
Bo Telén Andersen
Bestyrelsesmedlem i ASA Fodbold
"Både arbejdet med at skaffe sponsorer samt promovering af selve lotteriet er gået over al forvetning"
Nicolai Niemann
Kasserer og træner i Bælum/Solbjerg IF
"Det er nemt. Jeg brugte en eftermiddag på at finde sponsorer til lotteriet"
Michael Rask
Sponsor i Lystrup IF Fodbold